Bitcoin o wartości 500 milionów dolarów zamknięty w DeFi tylko w 2020 r.

Raport Messari z wtorku potwierdził rosnące zapotrzebowanie na Bitcoin Billionaire w przestrzeni zdecentralizowanych finansów (DeFi). Około pół miliarda dolarów zostało już symbolizowane na Ethereum do wykorzystania w obecnie rozwijającym się przemyśle. To trochę wskazuje, że Bitcoin będzie miał ogromne miejsce w branży w miarę upływu czasu.

0,3% Bitcoin zablokowany w DeFi
Messari, firma zajmująca się kryptokurrency analytics, zabrała na Twittera, aby ogłosić, że kwota Bitcoin zablokowana w DeFi osiągnęła 500 milionów dolarów. Oznacza to, że 0,3% kapitalizacji rynku krypto walutowego (216 mld USD) zostało przekierowane do Ethereum. W tym oczywiście, wiele Bitcoin może być nadal przechwytywana przez protokoły DeFi, które symbolizują Bitcoin do Ethereum.

Messari napisał:

RelatedPosts
Max Keiser przewiduje, że Bitcoin, Gold, Silver wkrótce zrobią wszystko, co najlepsze.
Adopcja: Szwajcarski ubezpieczyciel zdrowotny oferuje płatności za Bitcoin dla 200.000 klientów.
Dlaczego Bitcoin jest lepszy od złota jako magazynu wartości – Winklevoss Twins
21Shares do uruchomienia pierwszej centralnie oczyszczonej krótkiej Bitcoin ETP na niemieckim Xetra

„#Bitcoin o wartości 500 milionów dolarów został przeniesiony do Ethereum w 2020 roku. Przy zaledwie 0,3% wszystkich Bitcoinów na Ethereum i rozkwicie DeFi, możliwość zdecentralizowanych mostów pomiędzy dwoma łańcuchami jest trudna do zignorowania“.

Ponieważ Bitcoin jest symbolizowany na Ethereum, można przewidzieć, że wiele możliwości czeka na największą kryptokurrency wśród rozkwitającego przemysłu. Już teraz Bitcoin jest konsumowany w większej ilości w postaci symbolicznej niż w postaci naturalnej. Według danych Cryptopolitan z 17 sierpnia, więcej WBTC (tzn. Bitcoin owinięty w Ethereum) zostało wydane 9 sierpnia niż Bitcoiny wydobyte.

Czy Bitcoin będzie zamknięty w rakiecie powietrznej DeFi?

Jest nadzieja, że więcej Bitcoin będzie zamknięty w DeFi, w związku z pojawieniem się protokołów tokenizacji. Poza tym, istniejące protokoły tokenizacji Bitcoinów rosną, aby znaleźć się wśród 10 największych protokołów DeFi. Właśnie z DeFi Pulse, WBTC i RenVM są na 9. i 10. miejscu, ponieważ stanowią one odpowiednio 453 miliony dolarów i 232,4 miliona dolarów Bitcoinów zablokowanych w DeFi.

Mówiąc perspektywicznie, popyt na Bitcoin w DeFi jest tak silny, że od początku sierpnia Ren zanotował prawie 470 proc. zablokowanych środków na poziomie 40,9 mln dolarów. Z kolei WBTC odnotował 157-procentowy wzrost zablokowanych środków.