Czy Bitcoin zastąpi złoto jako nowa przystań?

Od czasu uderzenia COVID-19 w 2020 roku, gospodarki na całym świecie mocno ucierpiały.

W szczególności w Ameryce Północnej, wiele pakietów stymulacyjnych zostało dodanych do różnych gospodarek. Dodatkowo, stopy procentowe w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych mogą być niskie przez długi czas.

Rozwój ten wywołał duży rajd w alternatywnych aktywach, takich jak Bitcoin Profit który sprawił, że wiele osób martwi się, że może to być inwestycja bańkowa. W ciągu ostatnich 12 miesięcy aktywa, które inwestorzy mogą wykorzystać do zabezpieczenia się przed inflacją, w tym złoto i srebro, cieszyły się ogromnymi zyskami.

W 2020 roku srebro i złoto zakończyły rok znacznymi zyskami, wynoszącymi odpowiednio 48% i 25%. Analitycy twierdzą, że są to niewiarygodne roczne zyski dla tych metali szlachetnych i zostały one głównie wywołane przez znaczną dewaluację walut fiat.

Niemniej jednak, pomimo tego, że srebro i złoto mają imponujące zwroty w porównaniu do ich historycznych wyników, bitcoin rozbił aktywa z wody z ponad 300% zwrotem. Z ogromnymi zwrotami z bitcoina w ostatnim czasie i ciągłym wzrostem zainteresowania inwestorów, może to być czas, aby zacząć rozważać posiadanie minimalnej ilości bitcoina w swoim portfelu.

Czy powinieneś trzymać Bitcoin jak złoto?

Szczególnie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, bitcoin był na meteorycznym skoku. Niemniej jednak, po ogromnym rajdzie, cena generalnie utrzymywała się na stałym poziomie, nawet po wycofaniu się z nowego maksimum wszech czasów. To sprawia, że coraz bardziej wygląda na to, że inwestorzy widzą wartość w bitcoinie. Wartość ta powinna tylko rosnąć, głównie dzięki tak wielu bodźcom w ostatnim roku, a oczekuje się jeszcze więcej.

Prezydent Joe Biden wielokrotnie powtarzał, że ogromny bodziec będzie konieczny, aby uratować gospodarkę USA. Jego kandydatką na sekretarza skarbu jest była przewodnicząca Rezerwy Federalnej, Janet Yellen. Yellen stwierdziła również, że obecny kryzys wymaga ogromnej ustawy stymulacyjnej, aby postawić amerykańską gospodarkę na nogi i nie martwi się o obecny deficyt.

Z punktu widzenia rządu jest to całkiem zrozumiałe. Niemniej jednak, nie można winić inwestorów za poszukiwanie aktywów, które ich zdaniem mogą przynieść bogactwo. Tak więc z bitcoin trzyma się stabilnie w ciągu ostatnich kilku tygodni powyżej 30.000 dolarów, argument za tym, że jest to bańka pojawia się głównie jak to jest kwestionowane.

Top BTC Stock do rozważenia

Biorąc pod uwagę rosnącą niepewność w gospodarce w ostatnich latach i potrzebę dywersyfikacji od akcji, większość inwestorów rozważa głównie bitcoin jako alternatywę. Bitcoin nadal charakteryzuje się dużą zmiennością, więc należy postępować ostrożnie. Ale może nie zaszkodzić umieścić niewielki procent niektórych portfeli w bitcoin na dłuższą metę.

Może to być podobne do tego, jak wielu inwestorów kupuje złoto, aby zachować na długi okres. Jeśli jest to pomysł, który inwestorzy mogą chcieć rozważyć, istnieją dwie drogi, którymi można podążać. Na początek, można kupić bitcoin górnik, który jest dość taki sam pod wieloma względami jak górnik złota.

Akcje te mogą prawie zawsze doświadczyć większych zysków, gdy cena bitcoin jest gwałtowny wzrost. Niemniej jednak, mogą one również underperform znacznie, gdy cena jest płaska przez jakiś czas lub w dół.

Górnicy są znacznie bardziej ryzykowne niż zakup monety, która jest również już znacznie ryzykowne propozycje w pierwszej kolejności. To jest powód, dla którego wielu inwestorów zdecyduje się na uzyskanie pewnej ekspozycji bezpośrednio na bitcoin z akcji, takich jak The Bitcoin Fund.

Wniosek

Pandemia COVID-19 była dość niszczycielska dla gospodarek na całym świecie. Potrzebne jest wiele bodźców i naturalna presja inflacyjna na rynkach. Dlatego też dywersyfikacja inwestycji i posiadanie niewielkiej ilości bitcoinów i metali szlachetnych może być nawet bardziej opłacalnym długoterminowym aktywem niż złoto.