Uniswap, Aave Inching Bliżej Top 10 jako ogniwo łańcuchowe

Uniswap, Aave Inching Bliżej Top 10 jako ogniwo łańcuchowe ustawia nowe

Nisza rynkowa o wartości 25 miliardów dolarów
Łańcuszek nie ma dość uderzania w nowe wzloty.

Po naciśnięciu przycisku pauzy przez rajd Bitcoin, zdecentralizowany sektor finansowy ma wreszcie swój moment, by zabłysnąć.

Aave (AAVE) i Uniswap (UNI) zbliżają się do tak bardzo pożądanej 10-tki w kryptograficznym rankingu CoinMarketCap po dodaniu odpowiednio 14,97% i 7,54% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Dwóm ulubieńcom DeFi udało Bitcoin Compass się prześcignąć EOS, których powrót do zdrowia został zatrzymany przez nagłe odejście Dana Larimera z Block.one na początku tego miesiąca. Wyprzedzają one również tak znane kryptokursy jak Tezos (XTZ), Monero (XMR) i Tron (TRX).

DeFi

Nie to, że UNI, rodzimy żeton automatycznego market makera Uniswap, przekroczył 10 dolarów, żetony, które zostały rozdane podczas zrzutu niespodzianki we wrześniu, byłyby teraz warte ponad 4000 dolarów.
Nisza rynkowa o wartości 25 miliardów dolarów

Wzrost sektora DeFi w ciągu ostatniego roku był spektakularny. Pod koniec stycznia 2020 roku całkowita wartość zablokowana w różnych zdecentralizowanych protokołach finansowych wynosiła nieco poniżej 1 miliarda dolarów. Teraz, zgodnie z danymi dostarczonymi przez DeFiPulse, wartość ta znacznie przekracza 25 miliardów dolarów.

Eterowy protokół kredytowy MakerDAO zachowuje swoją koronę DeFi z wartością 4,5 miliarda dolarów zablokowane, ale wielu konkurentów oddycha w dół szyi. Aave, Compound i Uniswap mają wszystkie zaćmione 3 miliardy dolarów.

Łańcuszek nie ma dość uderzania w nowe wzloty.

Chainlink (LINK), token za zdecentralizowanym wyrocznią middleware o tej samej nazwie, jest również jednym z najgorętszych kryptokurwalut w tej chwili.

Jak donosi U.Today, Chainlink osiągnął nowy rekord wszech czasów, po raz pierwszy od sierpnia 2020 roku, 15 stycznia. Słabość Bitcoin’a nie powstrzymała LINK’a od zgrywania się wyżej, a wyrocznia osiągnęła kolejny życiowy szczyt 25,5 USD 23 stycznia o 21:48 UTC na giełdzie Binance.